Szukasz biura gotowego do wprowadzenia? Sprawdź możliwości

Firma, która chciałby wprowadzić się do nowego biura od zaraz, często musi zmierzyć się z bolesną prawdą, że na powierzchnię będzie musiała czekać nawet kilka miesięcy. Z reguły bowiem wynajmujący musi przygotować biuro, zanim się do niego wprowadzimy. Najczęściej chodzi o remont po poprzednim najemcy lub przebudowę, aby dostosować liczbę i układ pomieszczeń do naszych preferencji. W skrajnych przypadkach, przy stanie surowym czas wykańczania powierzchni może trwać nawet 3 miesiące, a do tego dochodzi jeszcze czas potrzebny wcześniej na znalezienie odpowiedniej lokalizacji, negocjacje umowy czy wycenę prac. Co jednak, jeżeli nie chcemy czekać tyle czasu? Poniżej przedstawiamy rozwiązania pozwalające zacząć pracę we własnym biurze już następnego dnia lub redukujących czas oczekiwania na powierzchnię do minimum.

Biura serwisowane (All-inclusive)

Biura serwisowane są najlepszym rozwiązaniem dla firm i zespołów zatrudniających do 10 osób. W formule All-inclusive do swojej dyspozycji dostajemy porządnie wykończony gabinet i dostęp do powierzchni wspólnej całego piętra, gdzie znajdują się sale do spotkań, toalety i kuchnia, w ramach której mamy nieograniczony dostęp do kawy, herbaty oraz napojów. Poza powierzchnią, z której korzystać możemy 24 godziny na dobę, w cenie otrzymujemy również pakiet usług – obsługę recepcyjną, serwis sprzątający, szybki internet oraz dostęp do sprzętu biurowego, a wszystko to w ramach jednej comiesięcznej opłaty. Umowy w biurach all-inclusive mogą być zawierane na krótkie okresy najmu lub na czas nieokreślony i najczęściej pozwalają nam wprowadzić się do własnego gabinetu nawet następnego dnia.

Pokój biurowy

Kolejnym przykładem wykończonej już powierzchni są pokoje biurowe, które chętnie wybierane są przez małe oraz średnie firmy poszukujące ekonomicznego rozwiązania. Biuro jest gotowe do wejścia i pozwala nam oszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze, które normalnie musielibyśmy przeznaczyć na wykończenie powierzchni. Podstawową różnicą między pokojem biurowym, a biurem all-inclusive jest to, że w przypadku tego pierwszego płacimy za „gołe” metry kwadratowe i nie dostajemy pakietu usług oraz wyposażenia. Z jednej strony obniża nam to miesięczną kwotę, ale z drugiej zmniejsza wygodę i łączną powierzchnię, z której możemy korzystać. Jeśli jednak będziesz potrzebować więcej przestrzeni, zawsze możesz wynająć kilka pokoi obok siebie.

Podnajem

Zdarzają się sytuacje, w których firma opuszcza swoją powierzchnię przed zakończeniem umowy najmu, wtedy za jej wolą i za zgodą wynajmującego, pojawia się dla nas opcja podnajmu. Firma, która opuściła powierzchnię oddaje nam do użytku gotowe biuro, często wraz z meblami. To rozwiązanie pozwala nam wynajem poniżej ceny rynkowej, ponieważ z reguły najemca decyduje się do pokrywania części czynszu, żeby zachęcić do podnajęcia powierzchni i uniknięcia sytuacji, w której sam pokrywa całość kosztów, a z powierzchni nie korzysta. Musimy jednak pamiętać, że wiąże się to z krótszymi okresami najmu, gdyż obowiązują nas warunki i terminy poprzedniego najemcy.

Showroom

Wynajmujący oferując powierzchnie, które później dostosuje do indywidualnych potrzeb najemcy, często przygotowuje showroom – wykończone biuro, które prezentuje standard aranżacji potencjalnym najemcom. Decydując się na to rozwiązanie dostajemy gotową do wejścia pokazową powierzchnię, jednak liczyć musimy się z pewnym ograniczeniem w kwestii dostosowania układu pomieszczeń.

Powierzchnia po firmie

W sytuacji, gdy jednej firmie kończy się umowa najmu i opuszcza ona swoją powierzchnię, pojawia się dla nas opcja wynajmu powierzchni po tej firmie. Gdy odpowiada nam układ pomieszczeń, możemy zdecydować się właśnie na takie biuro – minimalizując w ten sposób czas oczekiwania na wprowadzenie się. Musimy zaczekać tylko na jej odświeżenie, lecz czas jest zdecydowanie krótszy niż w przypadku oczekiwania na pełne wykończenie. W tej sytuacji wynajmujący nie ponosi kosztów aranżacji powierzchni od zera i daje nam to możliwość negocjowania lepszych warunków najmu, np. dodatkowych zwolnień z czynszu.

Gotowa powierzchnia

Są również sytuacje, w których wynajmujący od razu na gotowo przygotowuje powierzchnię dla najemców. W tej sytuacji musimy dostosować się do układu powierzchni, lecz dzięki temu oszczędzamy czas na jej wykończenie. Po naszej stronie zostają jednak standardowe koszty sprzętu biurowego, mebli czy innych udogodnień nas interesujących.

Jeśli chcesz wiedzieć, w której lokalizacji są dostępne wolne powierzchnie dostępne od zaraz, napisz do mnie na adres [email protected]. Do usłyszenia!