Stosunkowo dobry rok. Podsumowanie działalności w 2021r.

Początek roku 2021 na rynku biurowy był najgorszym I-szym kwartałem od kilkunastu lat. Będziemy szczerzy – u nas również nie było wówczas za wesoło… I wtedy przyszedł II kwartał i znaczne ożywienie ze strony firm szukających nowych biur. Mniej więcej od kwietnia pracujemy na pełnych obrotach. Rok 2021 to u nas zdecydowanie rok nawiązywania nowych relacji, współpracy i wyłączności.

Co kluczowego wydarzyło się u nas w 2021 roku?:

  1. Nowa usługa komercjalizacji budynków skierowana do właścicieli – Dział Reprezentacji Wynajmującego

Uruchomienie usługi komercjalizacji budynków było naturalnym krokiem w rozwoju firmy i odpowiedzią na potrzeby właścicieli, którzy oczekiwali od nas wsparcia w wypełnianiu pustych powierzchni najemcami. Osobą odpowiedzialną za rozwój Działu Reprezentacji Wynajmującego został Jakub Bereś, nasz broker z ugruntowanym doświadczeniem w przeprowadzaniu procesów najmu przestrzeni biurowych. Obecnie pod naszymi skrzydłami znajdują się biurowce Klif Tower i Świętojerska 5/7 oraz kamienice biurowe Rozbrat 44 i Kijowska 5. Kamienicę przy Kijowskiej 5 zapełniliśmy w 100% w niecałe 4 miesiące.

  1. Specjaliści ds. najmu lokali handlowo-usługowych

Z tematem lokali handlowo-usługowych wyszło w sumie podobnie, jak z usługą komercjalizacji – popyt ze strony klientów zrodził konieczność poszerzenia naszej oferty i rozbudowania bazy lokali. W tym temacie postawiliśmy na specjalizację. Do zespołu dołączyli Karolina i Konrad, specjaliści ds. najmu lokali handlowo-usługowych. W naszej ofercie obecnie posiadamy nieruchomości o przeznaczeniu handlowym, usługowym, gastronomicznym, medycznym i inne, a także działki pod budowę obiektów. Zarówno w parterach budynków biurowych, kamienic oraz na osiedlach mieszkaniowych. Zapraszamy do współpracy najemców, właścicieli lokali, a także inwestorów poszukujących nieruchomości ze stopą zwrotu.

  1. Nowy oddział – Lublin

Z roku na rok zwiększamy ogólnopolski zasięg świadczonych przez nas usług i umacniamy współpracę międzymiastową. W 2021 uruchomiliśmy oddział w Lublinie. Idąc za naszym sloganem “Ogólnopolski zasięg, lokalni specjaliści” na lubelskim rynku biurowym w naszych barwach działają dziś Kasia i Przemek. Za rozwój marki w miastach poza Warszawą od początku odpowiada Tomasz Węglarz, dyrektor ds. rozwoju sieci sprzedaży.

Od teraz naszych specjalistów d. najmu lokali komercyjnych znajdziecie w Warszawie, Trójmieście, Łodzi, Rzeszowie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach i Lublinie. Zaczęliśmy także pierwsze działania na rynku biurowym w Poznaniu.

  1. Większe wsparcie dla agentów i zgrany zespół

Chcemy, żeby nasi specjaliści mogli maksymalnie skupić się na profesjonalnej obsłudze klienta. Dlatego w roku 2021 postawiliśmy na powiększenie zespołu o juniorów wspierających starszych stażem agentów oraz asystentów ds. wsparcia sprzedaży.. Pierwszy raz w tamtym roku przeprowadziliśmy rekrutację na staż i liczba nadesłanych CV przeszła nasze najśmielsze oczekiwania (ponad 500 zgłoszeń):) 

I trochę liczb….

43% – o tyle wzrósł przychód naszej grupy (spółki Biuro Na Miarę, BNM Polska i Własne B.) w porównaniu do roku poprzedniego (2021/2020). Wzrost ten z roku na rok jest stabilny, stawiamy na zrównoważony rozwój.

47% – o tyle powiększył się team Biuro Na Miarę w stosunku do roku poprzedniego, 19 do 28 osób.

248 – tyle transakcji najmu zawarliśmy w 2021 roku – umowa najmu niemal każdego dnia.

1510 – tyle godzin rozmów telefonicznych wykonaliśmy do naszych kontrahentów

Tak, jak rok 2020 zakończyliśmy sloganem Ogólnopolski zasięg, lokalni specjaliści”, ze względu na liczbę otwartych wówczas oddziałów w miastach, tak 2021 podsumowujemy hasłem Stosunkowo dobry rok!, z uwagi na nawiązane przez te miesiące relacje i nowe współprace, mile zaskakujący przebieg zdarzeń i historycznie najlepszy wynik.

Rok 2022 zapowiada się ciekawie

Jeszcze w 2022 r. stawimy czoła naprawdę dużej zmianie, do której przygotowujemy się od dłuższego czasu, ale na razie musi to pozostać tajemnicą… Pozostańmy w kontakcie! 🙂