Sprawdzone sposoby na podryw w biurze

Czy biuro to dobre miejsce na podryw? Z wypowiedzi seksuologa prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza wynika, że biurowy podryw dowartościowuje, uspokaja i pozwala odreagować stres. Ponadto w biurze spędzamy przynajmniej osiem godzin dziennie, dlatego jest ono oczywistym miejscem na znalezienie potencjalnego partnera lub partnerki. Wystarczy wychylić wzrok zza komputera i zdać się na los lub dobrą okazję.

  1. Poflirtuj przy kawie

Zarówno w domu, jak i w pracy kuchnia jest miejscem, które dobrze się kojarzy, dlatego chętnie spędzamy w niej czas. Wspólne oczekiwanie na kawę z firmowego ekspresu jest doskonałą okazją do flirtu i wymiany uśmiechów z interesującym nas współpracownikiem. To może być także zachęta do kolejnej małej czarnej we wspólnym towarzystwie, ale już poza biurem.

  1. Zaangażuj się w projekt

Naukowcy – oczywiście Ci amerykańscy, zdecydowanie doradzają wspólne działania nastawione na sukces, które przy okazji budują trwałe więzy międzyludzkie. Praca nad wspólnym projektem daje możliwość częstszego przebywania ze sobą, zaimponowania wiedzą oraz stwarza okazje do kontaktu fizycznego, na przykład w postaci niewinnych muśnięć dłonią.

  1. Poproś o pomoc

Awaria sprzętu biurowego z jednej strony dezorganizuje pracę, ale z drugiej jest świetną okazją do poproszenia o pomoc wybranego współpracownika. W ten sposób dasz mu możliwość wykazania się, a sobie stworzysz szansę odwdzięczenia się miłym słowem lub komplementem.

  1. Krótka rozmowa w windzie

Jeśli szczęśliwie uda wam się trafić na siebie rano w windzie, wykorzystaj tę okazję. Krótkie pytanie na temat samopoczucia lub pogody stworzy szanse do dalszej rozmowy. Dodatkowo, winda stwarza atmosferę intymności i niewykluczone, że w godzinach szczytu będziecie mogli stanąć bardzo blisko siebie.

  1. Integracja niejedno ma imię

Niemal w każdej firmie standardem jest organizowanie spotkań i wyjazdów integracyjnych, które mają na celu budowanie i podtrzymywanie nieformalnych więzi pomiędzy pracownikami. Program spotkania zawierający gry i zabawy integracyjne, przeważnie kończy się zakrapianą imprezą. Rozluźniona atmosfera stwarza możliwość do zmysłowego tańca oraz intymnych rozmów.

  1. Wspólny posiłek

Obiad może smakować dużo lepiej, jeśli jest spożywany w miłym towarzystwie. Wspólne wyjście na przerwę jest nie tylko oderwaniem się od pracy, ale również pretekstem do nieformalnych rozmów na temat preferencji kulinarnych, pasji i zainteresowań. I nie przejmuj się jeśli nie wystarczy wam czasu na deser, zawsze można przełożyć go na wieczór.

  1. Zaczep mailem

Dużym ułatwieniem dla biurowych podrywaczy jest komunikacja mailowa, która w przeciwieństwie do osobistego kontaktu nie wymaga dużej pewności siebie. Dzięki niej w prosty sposób, do służbowej korespondencji można wpleść prywatny wątek. Odpowiedź z drugiej strony uchyli furtkę do dalszej wymiany zdań.

  1. Łącz powyższe w pakiet

Statystyka w tym przypadku nie pozostawia złudzeń, im więcej z powyższych sytuacji wykorzystamy, tym większe prawdopodobieństwo udanego podrywu. Trzeba jednak wykazać się wyczuciem, ponieważ zbyt częste zaczepki mogą odnieść skutek odwrotny od założonego.

Nowoczesne firmy zapewniają swoim pracownikom warunki pracy sprzyjające poznawaniu siebie nawzajem. Nieodłącznym elementem nowoczesnych biur jest miejsce do wypoczynku, czy duża kuchnia przystosowana do wspólnego spędzania czasu. Dzisiejsze pokolenie pracowników wybiera bowiem firmę nie tylko pod kątem zarobków i możliwości rozwoju, ale również ze względu na środowisko, w jakim będą spędzali większą część swojego codziennego życia.

Współpraca: Natalia Pochwała, Foto: Wiktor

Chcesz wynająć biuro z emocjami? Napisz do nas na [email protected] lub zadzwoń pod nr 22 102 12 11. www.biuronamiare.p