Nie tylko szklane wieże. Najemcy szukają biur z klimatem

Co przychodzi Ci na myśl na hasło “biurowiec”? Pierwsze skojarzenia to zwykle nowoczesne wieżowce, konstrukcje ze szkła, stali, aluminium i betonu. Rynek nieruchomości biurowych jest jednak dużo bardziej urozmaicony. Zaliczamy do niego także stare kamienice, wolnostojące budynki o funkcji biurowej, kompleksy typu mixed-use, gdzie obok funkcji biurowej znajdziemy także funkcję usługową, handlową, magazynową, kulturową czy gastronomiczną. Niezwykłą popularnością w ostatnich latach cieszą się budynki lub całe zespoły budynków poddane rewitalizacji, w wyniku której wprowadza się do nich funkcję biurową. 

W polskich miastach możemy znaleźć kilkaset wyjątkowych nieruchomości o przeznaczeniu biurowym, które wyróżniają się przede wszystkim niepowtarzalnym klimatem. Łatwo je prześledzić dzięki wyszukiwarce Biura Na Miarę. Wystarczy wybrać miasto i filtrować według kategorii Metr z klimatem. (np. biura z klimatem w Warszawie można przejrzeć TUTAJ)

Co tam znajdziemy?

Designerskie wnętrza

Czarne ściany i graficzne neony? A może wprost przeciwnie ściana naturalnej zieleni? Lustra, które sprawią, że czujemy się jak bohaterzy Alicji w Krainie Czarów? Dlaczego nie. Wyobraźnia nie ma granic, zwłaszcza jeśli mówimy o wyobraźni architektów i projektantów. Są firmy, które lubią klasyczny, schludny układ gabinetowy. Są i takie, które potrzebują otaczać się odrobiną szaleństwa. Przestrzenie o niecodziennych cechach są uważane za bardziej kreatywne. Zazwyczaj wybierane są przez firmy tworzone przez młodych ludzi, startupy, firmy z branż kreatywnych czy sektora IT, potrzebujących intensywniejszych bodźców z otoczenia.

Chcesz zrobić dobre wrażenie lub wzmocnić swoją siłę negocjacyjną? Elegancka, stylowa sala z widokiem sprawdzi się idealnie. Z kolei salka z pozytywnym flow w mniej formalnym wydaniu może pomóc “przełamać pierwsze lody”. Podobna zasada działa na nowych pracowników, zwłaszcza tych, o których musimy trochę powalczyć. Przestrzeń może nas „kupić”. Czasami biurem – dużo częściej wygodnymi strefami relaksu.

Biuro Na Miarę Nowoczesne biuro do wynajęcia
Przestrzeń do pracy pobudzająca wyobraźnię, koncept Brain Embassy

Przytulne kamienice

Wolisz otoczenie z historią i budynki kryjące stare tajemnice bardziej, niż nowoczesne szklane gmachy? Chcesz klimatu nie tylko wewnątrz biura, ale też po wyjściu z niego? Marzy Ci się praca w stylu paryskim, gdzie w porze lunchu porzucasz biuro dla chodnikowej kawiarni za rogiem? Odpowiedzią na Twoje marzenia mogą być biura, które można wynająć w kamienicach.

Większość kamienic biurowych jest po całkowitej renowacji, dzięki czemu standard i zastosowane technologie zarządzania obiektem nie odbiegają od nowoczesnych budynków. Dużym atutem biura w kamienicy jest przestrzenność tworzona choćby przez dużo wyższe sufity, nierzadko przekraczające 3,5 metra wysokości. Szerokie spektrum klimatycznych kamienic biurowych oferują starówki w większości polskich miast.

Biuro Na Miarę Biuro w kamienicy
Recepcja odrestaurowanej, stylowej kamienicy przy Poznańskiej

Klimatyczne lofty

Biuro w miejscu dawnej fabryki gwoździ, stoczni czy wytwórni wódek? Dzięki gruntownej rewitalizacji nieruchomości, które utraciły swoją pierwotną funkcję, dostały nowe życie. Dziś najczęściej znajdziemy tam biura do wynajęcia, restauracje, lokale handlowo-usługowe czy galerie sztuki. Najemców szukających biura w industrialnym klimacie nie brakuje, a moda na lofty utrzyma się jeszcze długo. Liczba starych, autentycznych fabryk nadających się do rewitalizacji jest jednak ograniczona. Odpowiedzą architektury na niesłabnące zainteresowanie przestrzeniami o charakterze pofabrycznym są więc soft lofty. Są to nowopowstałe budynki stylizowane na dawne przemysłowe obiekty.

Biuro Na Miarę Biuro w stylu loftowym do wynajęcia
Biuro w stylu industrialnym w miejscu dawnej fabryki. Warszawska Praga

Energetyczne centra

Biuro w centrum handlowym? Nie zawsze brzmi to przekonująco. Wielokrotnie też nie zdajemy sobie sprawy jak bogate w powierzchnie biurowe są tego typu obiekty, bo zwykle strefa biurowa jest mniej wyeksponowana niż lokale handlowo-usługowe.

Centra są dobrym rozwiązaniem np. dla firm z branży okołomedycznej. Pacjenci cenią sobie możliwość załatwienia wszystkich spraw w jednej lokalizacji. Również marki mające lokal handlowy czy usługowy w danej galerii, mogą mieć w tym samym miejscu swój back office w strefie biurowej.

Atutem biura w galerii jest łatwo dostępny, obszerny parking dla klientów. Z kolei bogata oferta usług innych firm napędza przepływ potencjalnych kontrahentów. Również pracownicy korzystają z dostępności właściwie każdego typu usługi zaraz po wyjściu z biura. Dodatkową zaletą wielu galerii handlowych jest także dobrze skomunikowana lokalizacja. 

Biuro Na Miarę Biuro do wynajęcia
Przestrzeń biurowa w centrum handlowym Promenada

Eleganckie hotele

Zmieniające się warunki sprawiają, że coraz częściej obserwujemy swoisty mariaż różnych sfer działalności. I tak obiekty zaliczane do bazy noclegowej i rekreacji proponują już nie tylko centra konferencyjne, ale także biura do wynajęcia. Zazwyczaj są to formuły biur serwisowanych z możliwością wynajmu biurka w coworkingu lub gabinetu w abonamencie miesięcznym. Zdarzają się jednak również tradycyjne moduły biurowe.

Plusy? Dostępność hotelowej restauracji, kawiarni, pubów, SPA – zależnie od oferty wybranego hotelu i obsługa na najwyższym poziomie.

Biuro Na Miarę Biuro do wynajęcia
Recepcja budynku przy Smolnej 40, w którym mieści się hotel i biura do wynajęcia

Jeśli zainteresowało Cię któreś z tych powyższych rozwiązań i szukasz biura z klimatem, napisz do nas na [email protected] lub zadzwoń pod nr telefonu 22 102 12 11. Nie zwlekaj, biurowe perełki rozchodzą się szyyybko!