Najbardziej nietypowe miejsca na wynajem biura w Polsce

Kiedy wyobrażamy sobie miejsce na biuro zwykle widzimy drapacz chmur, z którego wielkich, przezroczystych ścian możemy obserwować panoramę pędzącej metropolii. Jednak nawet w przypadku biura do wynajęcia nie musimy zawsze szukać tego, co oczywiste. Musimy czuć się w nim komfortowo, samo miejsce może pobudzać nas do pracy i kreatywnego myślenia albo dawać oazę spokoju. Nie liczy się więc tylko lokalizacja i ilość stref parkingowych, ale i styl budynku, klimat, często też jego walory historyczne. Wszystko to sprawia, że do pracy każdego dnia wracamy z czystą przyjemnością.

Szukasz biura do wynajęcia w nietypowym budynku lub okolicy? Oto kilka najciekawszych i nietuzinkowych miejsc. 

Warszawa

Pałac Kultury i Nauki

Czy wiesz, że w Pałacu Kultury i Nauki można wynająć biuro nawet na 31 piętrze? Pałac Kultury to jedna z najbardziej rozpoznawalnych lokalizacji w stolicy. Widok mamy ten sam co z okolicznych biurowców, ale dodatkowo możliwość szybkiego pójścia na kawę do baru Studio, wjechania na taras widokowy, czy zrelaksowania się po pracy na seansie filmowym w Kinotece. A wszystko to wśród marmurów i czerwonych dywanów tworzących klimat, który może przypaść do gustu. Poza tym, abstrahując od powyższego, czy nie ciekawie brzmi “pracuję w pałacu?” 😉

pałac kultury i nauki

Stadion Narodowy 

Biura z widokiem na największy stadion piłkarski w Warszawie? Tak, można wynająć biuro w Warszawie na stadionie PGE Narodowy. Lokalizacja to prawie samo centrum, posiadają około 4000 miejsc parkingowych. Do wynajęcia tradycyjne powierzchnie biurowe o powierzchni od 50 do 350 mkw. oraz biura na elastycznych warunkach w coworkingu. A przy okazji po pracy zapisać się można na zajęcia sportowe bez tracenia czasu na dojazd. Dobra opcja nie tylko dla fanów futbolu.

stadion narodowy

Elektrownia Powiśle 

Jeden z najbardziej znanych projektów rewitalizacyjnych ukończonych i otwartych w 2020 roku. Kompleks jest udanym połączeniem nowoczesnych obiektów i zabudowań starej elektrowni z 1904 r. Za sukcesem miejsca stoi także jego wielofunkcyjność – znajdziemy tu biura, galerię handlową, wachlarz usług, lokale gastronomiczne oraz organizowane cyklicznie wydarzenia, np. kino letnie czy wystawy. W skrócie, jest to po prostu bardzo modne miejsce na Powiślu i biura rozchodzą się tu niczym świeże bułeczki. 

elektrownia powiśle

Hotel Sheraton 

Znajdujący się w samym centrum stolicy, przy placu Trzech Krzyży luksusowy hotel Sheraton oferuje nie tylko nowoczesne biura do wynajęcia, ale także przestrzenie coworkingowe. Piękna okolica Traktu Królewskiego będzie dodatkowym atutem na spacer po pracy. A jaką wygodę zyskujemy, jeśli nasza firma często przyjmuje przyjezdnych lub zagranicznych gości 🙂

hotel sheraton biura

Kraków

Fort 47a

W Węgrzcach koło Krakowa znajduje się Fort 47a, jeden z fortów Twierdzy Kraków, powstały w latach 1892–1896. Są to stare forty odnowione i przerobione na lokale użytkowe pod powierzchnie biurowe. To nietuzinkowe miejsce do wynajęcia dla każdej firmy ceniącej sobie ciszę, przyrodę i oryginalność.

fort 47 biura

Katowice 

Stary Dworzec w Katowicach

Wybudowany w 1898 roku Stary Dworzec w Katowicach to budynek o długiej historii. Obecnie odremontowany i zagospodarowany na przestrzenie biurowe i użytkowo-handlowe jest modnym, niebanalnym miejscem na mapie miasta. Posiada 4 połączone ze sobą kompleksy z najbardziej prestiżowym Dworcowa 6, w którym mieściła się kiedyś hala główna dworca, a obecnie zachwyca odrestaurowany zegar i wieżyczki. Jest to doskonałe miejsce na wynajem biura w Katowicach dla miłośników zabytków i historii. 

stary dworzec w katowicach

Gliwice

DL Vintage Post w Gliwicach

DL Vintage Post czyli kompleks pod wynajem powierzchni użytkowych, w skład którego wchodzi zabytkowy budynek poczty i dawnej giełdy zbożowej. To jedno z najciekawszych miejsc na wynajem biura w Gliwicach. Znajduje się w samym centrum miasta przy starówce, ze świetnym dojazdem i bliskością trasy A1. Obiekt oferuje standard budynków biurowych klasy A oraz posiada parking dla aut i rowerów. Przepięknie odrestaurowany kompleks z historycznym tłem będzie idealnym wyborem dla firm szukających nietuzinkowego miejsca na biuro.

dl vintage post w gliwicach

Gdańsk 

Stocznia cesarska

Gdańsk słynie ze stoczni i nie mogło jej też zabraknąć w ofercie pod wynajem biur i coworkingu. Cały kompleks jest odnowiony i doskonale zagospodarowany. W Budynku Dyrekcji pochodzącym z 1878 roku wynająć można przestrzeń coworkingową i nowoczesne biura o powierzchni całkowitej 4000 mkw. Do tego wszystkiego obiekt posiada strefy relaksu, kawiarnię, kuchnię, tworząc tym samym komfortową przestrzeń do pracy w pięknej, historycznej lokalizacji. W planach kompleks Stoczni ma również 4 budynki mieszkalne i odnowienie starej remizy na restaurację, więc już niedługo miejsce to może stać się prawdziwą perłą życia towarzyskiego na mapie Gdańska.

stocznia cesarska

Znasz inne nietypowe miejscówki? Napisz do nas na [email protected], dodamy je do tego zestawienia dopisując Cię jako źródło informacji.  

A może szukasz biura w nietypowym miejscu? Oryginalne biura z klimatem łatwo znajdziesz w wyszukiwarce Biura Na Miarę. Wystarczy wybrać miasto i filtrować według kategorii Metr z klimatem. Możesz również porozmawiać z naszym specjalistą – w tym celu zdzwoń pod numer 22 102 12 11.