Kalkulator powierzchni biurowej – pomocne narzędzie

Oblicz powierzchnię biura
>> KALKULATOR POWIERZCHNI BIUROWEJ <<

Biuro poza tym, że musi spełniać swoją podstawową funkcję, powinno być też efektywne kosztowo oraz  dopasowane do organizacji przez najbliższe miesiące lub lata. Dlatego w zależności od planów i możliwości należy podjąć jak najlepszą decyzję odnośnie powierzchni, na której firma będzie funkcjonować.

Planuj z kalkulatorem

Pomoc w obliczaniu powierzchni jest przydatna zarówno dla odwiedzających naszą stronę internetową jak i nas samych, bo każda firma jest inna i czasem trudno jest oszacować przestrzeń bez odpowiedniego narzędzia. Dla tych, którzy poszukują biura podpowiadamy sytuacje, w których firmy powinny skorzystać z kalkulatora powierzchni biurowej:

  • Przeprowadzka do biura z mieszkania lub domu. Budynki mieszkalne posiadają z reguły więcej korytarzy, powierzchni wspólnej i nieprzydatne pomieszczenia. Może się więc okazać że nowe biuro powinno być mniejsze i dzięki temu zaplanowanych środków wystarczy na lepszy standard i bardziej dogodną lokalizację.
  • Łączenie zespołów na jednej powierzchni. Przenosząc kilkanaście lub kilkadziesiąt osób w jedno miejsce nie będzie nam już potrzebne kilka łazienek, kuchni, magazynów i korytarzy.
  • Wprowadzanie firmy na rynek. Dopasowanie pierwszego biura od razu dla kilkudziesięciu osób wymaga dobrego zrozumienia wymagań menedżerów odnośnie charakteru pracy, aby wynająć odpowiednią liczbę pomieszczeń.

Funkcjonalność i metodologia

Kalkulator powierzchni biurowej Biuro Na Miarę powstał na podstawie analiz kilkudziesięciu planów aktualnie funkcjonujących biur oraz innych tego typu narzędzi. Wyciągnęliśmy wnioski, wybierając to co najlepsze i dopasowaliśmy funkcjonalności do wymagań dzisiejszych użytkowników. Planując powierzchnię, do wyboru mamy:

  • Gabinet menedżera,  jako nieodłączny element większości organizacji.
  • Przestrzeń do pracy (pokój lub open space). W tym przypadku wybieramy liczbę osób, przyjęliśmy optymalnie 7 mkw. na osobę.
  • Sala do spotkań lub konferencji.
  • Kuchnia, zyskująca coraz większe znaczenie w firmach jako miejsce spotkań.
  • Recepcja.
  • Magazyn, archiwum oraz ksero.

Łazienki w profesjonalnych biurach są przeważnie gotowe lub dostępne na powierzchni wspólnej piętra i nie mamy zbytnio wpływu na jej wielkość. Dlatego należy pamiętać, że ostateczna powierzchnia, za jaką firma będzie płacić zależy jeszcze od korytarzy na powierzchni (ok 20% powierzchni) i części wspólnych budynku (ok 5-10%).

Jeśli jeszcze nie wiesz ile metrów biura będzie Ci potrzebne, wejdź na stronę naszego Kalkulatora Powierzchni Biurowej, w łatwy sposób skomponuj swoje biuro, a podsumowanie pracy wyślij na skrzynkę e-mail. Następnie skontaktuj się z nami, a my zaproponujemy Ci do wyboru biura w wielkości jakiej potrzebujesz.

Trzymamy kciuki za przedsiębiorców w Polsce!