Case study: Massmedica – Reprezentacyjne biuro z przynależnym magazynem

Przez ostatnie kilka miesięcy mieliśmy przyjemność współpracować przy poszukiwaniu nowej lokalizacji biura, negocjacji warunków najmu oraz aranżacji przestrzeni dla firmy Massmedica SA. Nowa powierzchnia ~500 m2 składa się w ok 60% z powierzchni biurowej, sal konferencyjnych i gabinetów zabiegowych, a pozostałe 40% stanowi bezpośrednio połączona powierzchnia magazynowa, do przechowywania specjalistycznych materiałów medycznych.

Massmedica S.A. jest firmą działającą w obszarach medycyny rekonstrukcyjnej i regeneracyjnej. W swojej ofercie posiada produkty spowalniające procesy starzenia, pielęgnacji i regeneracji skóry oraz leczące stawy.

Proces poszukiwania powierzchni rozpoczął się około 12 miesięcy przed zakończeniem obecnej umowy najmu. Dotychczasowa siedziba spółki mieściła się w dzielnicy Praga, docelowo po zakończeniu umowy firma ma się płynnie przenieść do nowego biura. Dokąd? – Podczas badania szczegółowych preferencji na naszym celowniku była przede wszystkim prawobrzeżna część Warszawy. Dodatkowe oczekiwania dotyczyły odpowiedniego poziomu reprezentacyjności budynku, powierzchni magazynowej, dobrego zaplecza gastronomicznego, a przy tym atrakcyjnych warunków komercyjnych – mówi Tomasz Węglarz z Biuro Na Miarę, prowadzący cały proces transakcji.

W trakcie poszukiwań i przedstawieniu listy dodatkowych propozycji, uwagę zarządu spółki zwróciły alternatywne rozwiązania, spełniające zdecydowaną większość oczekiwań. – Po zweryfikowaniu terminów oraz wszystkich dostępnych możliwości na rynku okazało się, że trzeba będzie znaleźć alternatywę dla Pragi. Ostatecznie padło na Wilanów i jedną z ostatnich powierzchni w budynku Be Free, w kompleksie Wilanów Office Park, która spełniała zakładane oczekiwania – dodaje Tomasz Węglarz. Dodatkowym atutem tej lokalizacji jest wystarczająca liczba miejsc parkingowych, dużo zielonych terenów i atrakcyjna bryła budynku.

Jeśli poszukujesz biura z magazynem w dobrej lokalizacji, skontaktuj się z nami mailowo na [email protected] lub telefonicznie pod nr tel. 22 102 12 11.