Biuro to nie tylko nieruchomość

Biuro już nie jest miejscem gdzie tylko pracujemy, staje się nieodłącznym elementem naszego życia❤️. Dbając o przygotowanie odpowiedniego miejsca do pracy wpływamy na nastrój pracowników?, ich efektywność? i chęć do działania, ale również wypadamy lepiej w oczach naszych kontrahentów. Jak stworzyć miejsce pracy, do którego ludzie przychodzą z chęci, a nie przymusu?

Przełam schemat, nadaj styl

Ważnymi, choć standardowymi elementami są zapewnienie odpowiedniej ilości miejsca, dostępu do światła dziennego oraz właściwa cyrkulacja powietrza, a w upalne dni nieoceniona staje się klimatyzacja. Żeby jednak wprowadzić odpowiednią atmosferę, należy zadbać o szczegóły – pomogą nam w tym elementy żywej zieleni, obrazy i grafiki na ścianach przełamujące monotonię czy niestandardowe rozwiązania architektoniczne. Przystosowanie biura do wielu zadań również spełnia bardzo istotną rolę, dlatego powinniśmy pamiętać o dostępnie do sali spotkań, gdzie zorganizować możemy bardziej oficjalne spotkanie z klientami lub przeprowadzić burzę mózgów naszego zespołu. Ciekawym rozwiązaniem zyskującym na popularności są również innowacyjne budki telefoniczne dla firm, pozwalające przeprowadzić rozmowę przez telefon nie rozpraszając innych współpracowników, a zajmują przy tym niewiele miejsca.

Miejsce do odpoczynku równie ważne, jak miejsce do pracy

Spędzając w biurze 8 godzin dziennie, a czasami więcej nie jesteśmy w stanie przez cały czas pracować w stuprocentowym skupieniu. Robienie regularnych przerw pozwoli nam chwilę odetchnąć, zresetować umysł po to, by za chwilę wrócić do pracy ze świeżymi pomysłami. Pomoże nam w tym firmowa strefa relaksu, gdzie do naszej dyspozycji będą czekały także leżaki, hamak czy wygodne pufy – odpocznie tu nie tylko nasz kręgosłup, ale również nasz mózg. W niektórych biurach są również pokoje przeznaczone do gier, gdzie po długim spotkaniu możemy rozładować emocje oddając się przygodzie na ekranie telewizora.

Przedłużenie biura

Poza tym co znajdziemy w biurze, bardzo ważne jest również to co znajdziemy poza nim. W budynkach biurowych coraz częściej pojawiają się restauracje, kawiarnie, kluby fitness, pralnia, fryzjer, czy przedszkole, a to wszystko po to, żeby podnieść komfort pracy swoim najemcom – czyli firmom i ich pracownikom. Dodatkowym atutem jest również zagospodarowana przestrzeń zielona w pobliżu budynku, gdzie w luźniejszy dzień możemy udać się z laptopem i pracować jednocześnie ładując się witaminą 😀

Jeżeli szukasz kreatywnej powierzchni biurowej i chcesz zapewnić swoim pracownikom najwyższy komfort pracy, napisz do mnie na [email protected], a pomogę Ci znaleźć biuro, gdzie praca to czysta przyjemność.