Biura serwisowane w Trójmieście z rosnącą popularnością

Biura serwisowane robią karierę na rynku nieruchomości komercyjnych od zaledwie kilku lat. Mimo zmian, które przyniosła ze sobą pandemia, cieszą się względnie stałą popularnością. Można zaryzykować stwierdzenie, że w najbliższym czasie prawie każdy kompleks biurowy w Polsce będzie mógł pochwalić się własną przestrzenią coworkingową.

Trójmiasto nie było pionierem biur serwisowanych w Polsce, jednak mimo niezbyt szerokiej jeszcze oferty tego rodzaju powierzchni, obserwujemy ich stały przyrost. Na terenie aglomeracji funkcjonuje około 25 profesjonalnych biur serwisowanych w bardzo różnych lokalizacjach – najwięcej na terenie Gdańska. Niemniej jednak nawet Sopot, mimo że niekoniecznie kojarzony z miastem pracy, ma swoje coworkingi.

Jeśli szukasz biura na wynajem w Gdańsku, sprawdź na naszej stronie <TUTAJ> 

Tym samym firma zainteresowana najmem biura all inclusive może wybierać spośród kilkudziesięciu tysięcy mkw przestrzeni gotowej do wprowadzenia. W trójmiejskiej ofercie znajdują się zarówno niewielkie biura jedno- lub wieloosobowe, jak i open space, który może pomieścić do kilkudziesięciu pracowników. Dużą zaletą biur elastycznych jest możliwość zmniejszenia lub powiększenia powierzchni w trakcie najmu.

Ceny za miejsce pracy wahają się, podobnie jak w innych częściach kraju, od 800 do nawet 1500 zł. Najtaniej jest poza obrębem miejscowego zagłębia biznesowego – Oliwy, Przymorza i Wrzeszcza. Podobną zależność zauważyć można w cenach miejsca parkingowego. W najbardziej obleganych lokalizacjach oscyluje ona około 450/500 zł netto, natomiast w dzielnicach położonych trochę dalej od centrum, cena może być nawet dwukrotnie niższa.

W kilku przypadkach spotykamy niekonwencjonalną formułę dedykowaną, jak choćby przestrzeń przyjazną kobietom, czy sopocka Projektowa – będąca miejscem ukierunkowanym w stronę artystycznej kreatywności.

Można z pełnym przekonaniem uznać, że lockdown, mimo wielu niekoniecznie pozytywnych zmian, nie naruszył atrakcyjności rozwiązań all inclusive. Obserwujemy w tej chwili tendencję do pomniejszania zajmowanej fizycznie przestrzeni biurowej, jak również wycofanie w kierunku krótkoterminowych zobowiązań. Wszystko to jest skutkiem niepewności, którą wywołuje chwiejna gospodarka. W tej sytuacji biuro serwisowane staje się opcją jeszcze bardziej atrakcyjną, nie tylko dla małych i średnich firm, ale i korporacji lub filii firm zagranicznych.

Zastanawiasz się czy wynajem powierzchni biurowej „pod klucz” jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem? Szukasz konkurencyjnej oferty biura na wynajem na terenie Trójmiasta? Napisz do mnie: [email protected], przygotuję propozycję na miarę Twoich preferencji.